رقابت ۳۳۸۸ داوطلب آزمون استخدامی وزارت بهداشت در حوزه‌های امتحانی سازمان جهاددانشگاهی

۲۹ مهر ۱۴۰۲ | ۰۸:۱۲ کد : ۲۱۶۴ خبر ویژه آخرین اخبار
تعداد بازدید:۷۰
معاون آموزشی و کارآفرینی سازمان جهاددانشگاهی گیلان گفت: ۳۳۸۸ داوطلب آزمون استخدام وزارت بهداشت و درمان در حوزه های امتحانی سازمان جهاددانشگاهی استان با هم به رقابت می‌پردازند.
رقابت ۳۳۸۸ داوطلب آزمون استخدامی وزارت بهداشت در حوزه‌های امتحانی سازمان جهاددانشگاهی

محمدعلی رحیمی‌پور در حاشیه برگزاری آزمون استخدامی بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی گیلان اظهار کرد: آزمون استخدامی وزارت بهداشت و درمان امروز ۲۸ مهرماه در هفت حوزه در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه ۳۳۸۸ نفر در این حوزه‌های امتحانی با هم به رقابت می‌پردازند، افزود: از این تعداد شرکت کننده ۷۵۰ نفر آقا و ۲۶۳۸ نفر خانم هستند.

معاون آموزشی و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان گفت: این آزمون برای تامین نیروی مورد نیاز در ۸۵ عنوان شغلی شامل پرستاری، داروسازی، پزشک عمومی، فوریت‌های پزشکی، خدماتی و اداری و … برگزار می‌شود.

معاون آموزشی و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی گیلان با اشاره به اینکه یکی از حوزه‌های امتحانی، دانشگاه پیام نور است، خاطرنشان کرد: ۱۸۰۰ نفر خانم در این حوزه امتحانی با هم رقابت می‌کنند.

رحیمی‌پور یادآور شد: ۸۳۸ شرکت‌کننده در پنج مدرسه عصمت، پیک نور، آیت الله بهجت، ۱۷ شهریور و کیومرث صابری در این آزمون حضور دارند.

وی تاکید کرد: این آزمون از محل مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور، افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی و ارزیابی تکمیلی به صورت پیمانی استخدام می‌کند.

کمبود ۳۰۰۰ نیروی انسانی در حوزه سلامت گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در حاشیه این آزمون با بیان اینکه سرمایه انسانی موتور محرکه ارایه خدمات سلامت به مردم است، اظهار کرد: در کشور حدود ۵۰ هزار نفر و در استان گیلان حدود سه هزار نفر کمبود نیروی انسانی احساس می‌شود.

دکتر محمدتقی آشوبی با اشاره به پیگیری‌های مستمر برای جذب نیرو در دانشگاه علوم پزشکی گیلان، افزود: برای جذب ۵۰۳ نفر در دانشگاه علوم پزشکی گیلان مجوز استخدامی گرفته شده است.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آزمون ۲۸ مهر ماه امسال ۳۶۷ نفر پذیرفته خواهند شد و آزمون بهورزی نیز متعاقباً اعلام می‌شود.

کلید واژه ها: گیلان علوم پزشکی گیلان پزشکی گیلان دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهاد دانشگاهی گیلان آزمون پزشکی علوم پزشکی سلامت پرستاری داروسازی پزشک عمومی فوریت‌های پزشکی اداری جهاد دانشگاهی جهاد سازمان جهاد دانشگاهی


نظر شما :